Ani kapka vody nazmar

Ani kapka vody nazmar

Jihlava, 17. prosince 2019Už zítra, ve středu 17. prosince pořádají Piráti z Vysočiny od 16. hodin v Jihlavském pirátském centru (Matky Boží 9) přednášku pro laickou i odbornou veřejnost na téma „Ani kapka vody nazmar“. Přijďte si poslechnout, jak lze v současné době zpomalit klimatickou krizi a sucho pomocí rozumného nakládání s vodou (nejen) v krajině. Hlavním hostem bude předseda spolku Živá voda Jiří Malík, který stojí za projektem mokřadů Zdoňov.

Tzv. model Zdoňov, kdy Jiří Malík se svými kolegy obnovil původní zadržování vody v krajině na ploše cca 20 km2 kousek od Náchoda, vzbudil letos nebývalou, ale zaslouženou pozornost. Podařilo se mu totiž vytvořit projekt, který navrací vodu do vysušené krajiny a zároveň je snadno přenositelný i na jiná místa v Česku. Zvítězil i v kategorii nápad v letošním ročníku soutěže E.ON Energy Globe.

Přijďte se dozvědět více o navazujícím projektu Pro vodu! a seznámit se s novou pirátskou kuchařkou pro obecní zastupitele „Jak obohatit svou obce o vodu“.

Pro bližší informace můžete kontaktovat hlavního organizátora Jakub Šmída (jakub.smid@pirati.cz).


Odkazy

Facebooková událost


Kontakt pro média

Hana Hajnová, 721 684 323, hana.hajnova@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu