Piráti podporují farmářské trhy v Chrasti

Piráti podporují farmářské trhy v Chrasti

V pátek 27.9.2019, tedy v den před svátkem svatého Václava, se na nádvoří chrasteckého zámku uskutečnil druhý Svatováclavský farmářský trh. Ten se letos poprvé konal pod záštitou sdružení Zelená pro Chrastecko. Stejně jako v předešlém roce byly trhy uspořádány i s podporou Pirátské strany, která hradí pronájem nádvoří.

Na chrastecké nádvoří přijeli trhovci z blízkého okolí a nabízeli například med a výrobky z něj, včetně teplé medoviny. Textilní výrobky jako kabelky, peněženky a obaly na mobily, které jsou vyrobeny formou patchwork, byly návštěvníky také velmi ceněny.

“Stejně jako při prvních trzích i letos měly velký úspěch sýry a drobné zboží pro radost z Babiččina dvorečku z Licibořic”, říká Roman Sahula, který přišel s nápadem trhy v Chrasti organizovat a dodává “jsem rád, že můžeme podpořit místní výrobce a představit je široké veřejnosti.”

“Jako Piráti jsme na straně drobných živnostníků a věřím, že tyto trhy jsou i pro ně přínosem”, míní Andrea Linhartová a dále sděluje: “Atmosféru nám přišli na chvíli zpříjemnit dva harmonikáři z místní lidové školy umění, kteří zahráli pár francouzských šansonů. Kulisu příznačně doplnil i pan kovář. Ten na naše trhy jezdí předvést své řemeslo. Hlavně dětmi je velice oblíbený.”

Všichni organizátoři se shodují, že účast na trzích byla větší než v předešlém roce, ale stále je co zlepšovat. Závěrem nezbývá než všem návštěvníkům i prodejcům poděkovat a pozvat je na ročník třetí.

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu