Piráti Holomčík a Mamula: Chceme akci podpořit a také upoutat pozornost ke stavu lesů v Česku

Piráti Holomčík a Mamula: Chceme akci podpořit a také upoutat pozornost ke stavu lesů v Česku

V sobotu 19. října se na více místech Česka koná akce pořádaná státním podnikem Lesy ČR s názvem Den za obnovu lesa. V Jihomoravském kraji se Piráti rozhodli připojit se k akci a vyrazí společně na místo sázení, které je u zastávky Stará dálnice v Brně.

“To, že se státní podnik odhodlal k takovéto akci, si zaslouží naši podporu. Jsou to totiž právě tyto akce, které mohou upoutat pozornost veřejnosti k problémům, které ve vztahu k českých lesům řešíme a zároveň sloužit i jakási osvěta,” uvedl pirátský poslanec Radek Holomčík, který se ve Sněmovně věnuje právě i tématu lesa či krajiny a je místopředsedou zemědělského výboru PS. “Jistěže tyto akce nejsou samospásné a chce to více než jednou za čas jít sázet stromy, protože problémy lesů v Česku je třeba řešit i legislativní cestou,” uvádí Radek Holomčík a dodává: “O to se snažíme během práce ve Sněmovně. Ale je fajn o víkendu z budov v Praze vyrazit ven mezi lidi a do přírody, což je další důvod, proč se k akci rád přidám.”

Na akci vyrazí také brněnský zastupitel a vedoucí Krajského expertního týmu životního prostředí Lukáš Mamula: “Myslím si, že právě tyto akce mohou sloužit k tomu, abychom se jako společnost spojili pro dobrou věc a pomohli k tomu, aby se v Česku lesům lépe dařilo a nám všem lépe žilo. Považuji za důležité, abychom i my Piráti nejen na této akci vysvětlovali veřejnosti, jak důležité je se o lesy, ale celkově o krajinu a životní prostředí v Česku, starat.”

Chcete-li se připojit k Pirátům během sázení, ozvěte se na jana.leitnerova@pirati.cz nebo prostě přijďte tuto sobotu v 9:30 na Mendlovo náměstí k zastávce MHD busu č. 52, odkud se společně vydáme na místo sázení.

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu